İletişim

09:30 - 19:00

Çalışma Saatlerimiz

Turan Güneş Bulv. No: 47 A/B Çankaya Ankara
REMAX Premium Gayrimenkul Danışmanlığı İş İlanı & Online Başvuru
REMAX Premium gayrimenkul danışmanı olmak ve ekibimize katılarak kendi işinizin sahibi olmak üzere başvurunuzu yaparken, aşağıda REMAX gayrimenkul danışmanlığının nasıl bir meslek olduğu, hangi nitelikleri gerektirdiği, gelir modeli, giderleri, çalışma sistemi, başarılı gayrimenkul danışmanlarının kazançları, eğitimler...vb tüm gerekli detayları anlattığımız ilanımızın tamamını okuyarak, kendinize uygunluğunu değerlendirerek, başvuru esnasında sorulan online soruları eksiksiz ve doğru yanıtlayarak başvurunuzu tamamlayınız. Başvuru formunu aşağıda ilan metninin ardından, sayfamızın en altında bulabilirsiniz. İlanın tamamını okunmadan yapılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.
"REMAX Premium'a Katılın…" Kazananlar arasında yerinizi alın…
REMAX Premium kurumsal markasının çatısı altında, emlak pazarlama sektöründe gayrimenkul danışmanı olmak isteyen, girişimci vizyon ve ruha sahip, iletişim becerileri yüksek, REMAX eğitimleri ile kendini geliştirmeye açık, çalışma disiplinine sahip, kurumsal kimliğimizi temsil edebilecek, ekibimizi genişletmek amacıyla Bay/Bayan gayrimenkul danışmanları / gayrimenkul danışmanı adaylarını ekibimize katarak büyüyoruz….
1 / 15
REMAX PREMİUM Gayrimenkul Danışmanında aranan nitelikler
 • İletişim becerileri güçlü, ikna kabiliyeti yüksek,
 • İnsan ilişkileri kuvvetli,sosyal yönü güçlü, özgüveni ve motivasyonu yüksek, vizyon sahibi,
 • Pozitif bakış açısına sahip, dinamik, güler yüzlü,
 • Dış görünümüne önem veren ve diksiyonu düzgün,
 • Müşteri memnuniyeti ve sonuç odaklı çalışmayı ilke edinmiş,
 • Dürüstlük ve güvenilirliği ilke edinen,
 • Ekip çalışmasına yatkın, sorumluluk bilinciyle çalışacak,
 • Gelişime ve eğitimlere açık,
 • Bilgisayar, ofis programlarını ve interneti etkin kullanabilen,
 • Tercihen iş potansiyelini yükseltebilmek, hızlandırabilmek amacıyla aktif araç kullanabilen ve araç sahibi (Araç; ofis için gerekmemektedir, sadece gayrimenkul danışmanının işini, çalışmalarını kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır)
 • Tercihen Satış \ Pazarlama tecrübesi olan veya bu alanda çalışmaya, kendisini yetiştirmeye, geliştirmeye ilgi duyan,
 • En az lise, tercihen üniversite mezunu olmak,
 • Ankara’da ikamet eden,
 • 25 yaş ve üzeri Bay/Bayan,
iseniz REMAX Premium ailesine katılmak ve Premium gayrimenkul danışmanı olmak için gerekli niteliklere sahipsiniz.
2 / 15
Gayrimenkul danışmanlığı maaşlı bir iş midir ?
Gayrimenkul danışmanlığı maaşlı bir iş değil, yüksek oranlı gelir paylaşımı sistemi üzerine kurulu bir meslektir. Bireysel bir emlak ofisi açmanın yüksek maliyet, kurumsal olmama ve diğer zorluklarını yaşamak yerine, REMAX Premium çatısı altında tüm bu zorlukları yaşamadan, tüm gerekli eğitimleri alabilme, kurumsal markanın gücünü ve network ağını kullanabilme imkanları ile müşterilerinize modern bir ofiste çok daha profesyonel hizmeti verebilme imkanına sahip olursunuz. Dolayısı ile bir maaş geliriniz olmaz, performansınız ile doğru orantılı olarak her satış/kiralama işleminizden REMAX yüksek paylaşım oranları üzerinden maaşla karşılaştırılamayacak kadar yüksek gelirler elde edebilirsiniz.
3/ 15
Gayrimenkul danışmanı ne iş yapar ?
Gayrimenkul danışmanlarımız, çalışmaları için gerekli tüm bilgiler, yöntemler, stratejileri öğrenecekleri REMAX Türkiye Power Start, REMAX Premium ofis içi eğitim programları ve oryantasyon programına katılarak REMAX Premium kariyerlerine başlarlar.

Eğitim sürecinin ardından, aktif şekilde çalışarak, satılık - kiralık portföyler edinirler. Satış veya kiraya vermek üzere portföyümüze katılan mülkler, gayrimenkul danışmanlarımız tarafından, eğitimlerde tüm detayları anlatılan etkin pazarlama yöntemleri ile piyasadaki potansiyel alıcılara pazarlanır ve işlem sonuçlanıncaya kadar tüm sürecin takibi yapılır.

Aynı zamanda bu süreçte, satıcı ve alıcı müşterilerimize bilgi ve tecrübeleriyle danışmanlık hizmeti verirler ve alım-satım sürecinin tüm taraflar açısından sorunsuz tamamlanmasını sağlarlar.

Tüm REMAX Premium ailesi olarak, ofis personelimiz ve gayrimenkul danışmanlarımız, müşterilerimiz ve çalışma arkadaşlarımız ile ilişkilerinde, ofis içinde veya dışında her zaman REMAX etik ve ahlaki değerler bütününü uygularlar.

Gayrimenkul danışmanlarımız, REMAX Premium ofisi bünyesinde kendileri vergi mükellefi olarak çalışırlar, kendi işinin sahibi olarak hukuki ve mali sorumluluklarını yerine getirirler.

Sonuçlandırdıkları her satış ve kiralama işlemlerinden kazanılan hizmet bedelinden REMAX payşalım oranları üzerinden gelir elde ederler.
4 / 15
Gayrimenkul danışmanı olarak yapacağınız satış ve kiralama işlemlerinden kazanacağınız paylaşım oranı ne kadardır ?
REMAX satış işlemlerinde alıcıdan %2+KDV, satıcıdan %2+KDV olmak üzere toplam %4+KDV hizmet bedeli, kiralama işlemlerinde ise 1 aylık kira bedeli + KDV hizmet bedeli alır. Gayrimenkul danışmanlarımız tamamladıkları satış ve kiralama işlemlerinden kazanılan hizmet bedelinin %48 ini kendileri alırlar ve kazançları bu miktar danışmanlarımızın kazançları olur. Kalan %52 ofis ve REMAX Türkiye arasında paylaşılır.

Örneğin :

500.000 TL değerinde bir dairenin satışını tamamladığınızda ; 500.000 TL x (%4+KDV) = 23600 TL Toplam hizmet bedeli alınır. Toplam hizmet bedelinin %48 i 11.328 TL bu işlemden gayrimenkul danışmanımızın kazancı olur.

3000 TL aylık kiralama bedeli olan bir dairenin kiralama işlemini tamamladığınızda 3000+KDV = 3540 TL toplam hizmet bedeli alınır ve bu toplam hizmet bedelinin %48 i 1699 TL bu işlemden danışmanımızın kazancı olur.
5 / 15
Gayrimenkul danışmanı olarak ne kadar kazanırım ?
Bu soruya rakamsal olarak bir cevap vermek mümkün değildir. REMAX Premium, gayrimenkul danışmanlarına çalışmalarında başarılı olabilecekleri tüm gerekli imkanları, eğitimleri ve altyapıyı sunar. Kazancınız tamamen sizin performansınızla, satış ve pazarlama becerilerinizle doğru orantılıdır.

REMAX müşterilerinden, satış işlemlerinde %4+KDV, kiralama işlemlerinde ise 1 aylık kira bedeli+KDV hizmet bedeli alır. REMAX çalışma sisteminde sonuçlandırdığınız satış/kiralama işlemlerinden elde edilen hizmet bedellerinin yarısı gayrimenkul danışmanı olarak sizin kazancınız olur. REMAX bünyesinde başarılı olan, yıllık 1 milyon TL’nin üzerinde kazanç elde eden gayrimenkul danışmanları da vardır, performansı yetersiz olan düşük kazançlar eden gayrimenkul danışmanları da vardır.

Orta düzeyde başarılı gayrimenkul danışmanları aylık ortama 1-2 satış ve 2-3 kiralama yapabilir. Bunun üzerine çıkmak veya aşağısında kalmak tamamen sizin performansınıza, çalışma disiplininize bağlıdır.

REMAX çalışma sistemini eğitimlerde anlatıldığı gibi uygulayan, sistemli, disiplinli çalışan, bu sektörde kendini sürekli geliştiren, iletişim kabiliyetleri yüksek gayrimenkul danışmanları bu sektörde çok başarılı olmakta ve maaş ile karşılaştırılamayacak yüksek kazançlar elde etmektedirler.
6 / 15
Gayrimenkul danışmanı olmak için tecrübe gereklimidir ?
REMAX Premium gayrimenkul danışmanı olmak için tecrübe gerekmez. Gerekli tüm eğitimler, başlangıçta REMAX Türkiye Power Start başlangıç eğitimi ve REMAX Premium oryantasyon sürecinde verilir. Bu eğitimleri alarak, sektörde hiç tecrübeniz olmasa dahi, kısa sürede portföyler edinebilecek, müşterilerinize hizmet verebilecek seviyeye gelirsiniz.

Bu sektördeki gelişiminizde katkı sağlayacak uzmanlık eğitimleri de her zaman REMAX bünyesinde mevcuttur ve dilediklerinize her zaman katılabilirsiniz.
7 / 15
REMAX Premium Gayrimenkul danışmanı olmanın maliyeti ne kadardır? Giderleri nelerdir?
- REMAX Türkiye 5 günlük Power Start Zorunlu Başlangıç Eğitimi – 1619 TL yerine ÇOK KISA SÜRELİĞİNE SADECE 725 TL
- REMAX Türkiye Yıllık Aidatı (İlk yıl için) - 625 TL
- REMAX Premium Ofis ve Marka Kullanım Ücreti (3. aydan sonra başlar, ilk 3 ay talep edilmez, sonrasında aylık 15.000 TL ciro yaptığınız aylarda ödenmez) – 550 TL / Ay

REMAX Premium gayrimenkul danışmanı olmanın sabit giderleri bunlardır. Sabit olmayan, çalışacağınız portföy sayılarınız ile orantılı pazarlama giderleriniz de (Branda, ilan gideri, ulaşım giderleri…gibi) olacaktır. Pazarlama giderleri gayrimenkul danışmanlarımızın kendilerine aittir.

Bu giderler sahip olacağınız müşteriler edinirken ve müşterilerinize hizmet verirken kullanacağınız REMAX marka avantajları ve kolaylıkları ve gayrimenkul danışmanlığının yüksek gelir/kazanç potansiyeli de düşünüldüğünde küçük giderlerdir.
8 / 15
REMAX Gayrimenkul danışmanı olduğumda başlangıç eğitimine katılmam zorunlu mu?
REMAX’te her yeni başlayan gayrimenkul danışmanına başlangıç eğitimi zorunludur ve gereklidir.

Yeni bir sektöre girerken, bir markanın çatısı altında çalışmaya başladığınızda çalışma sistemini bilmeniz gerekir. Bu eğitimde gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaya başladığınız ihtiyacınız olacak tüm gerekli başlangıç bilgileri verilmekte size sadece eğitimde öğretilenleri başarılı bir şekilde uygulamak kalmaktadır.

REMAX POWER START eğitimi portföy kaynakları, satılık, kiralık portföyler nasıl edinilir, uzmanlık bölgesi çalışmaları, satıcılarla çalışma, pazarlama faaliyetleri, alıcılarla çalışma, satış kiralama sürecinin yönetimi, satış kapama... vb müşterilerinize hizmet verirken ihtiyacınız olacak tüm gerekli bilgileri içermektedir.
9 / 15
REMAX POWER START başlangıç eğitimi kaç gün sürer ?
Eğitim online ve sınıf içi eğitim olarak 2 bölümden oluşur. Sınıf içi eğitime katılmadan gerekli olan online eğitim videolarını izlemeniz gerekmektedir. Online eğitim 2 günde tamamlanabilmektedir. Online eğitimin ardından 3 günlük sınıf içi eğitime katılıp tamamlamanız gerekmektedir.

Ancak mevcut durum nedeniyle REMAX Türkiye Power Start eğitimlerinin 3 günlük sınıf içi bölümleri geçici olarak online olarak yapılmaktadır.

Eğitim sonunda her gayrimenkul danışmanına sertifika verilir ve bu sertifika tüm REMAX ofislerinde geçerli olup bu eğitimi bir kez almış olarak dilediğiniz REMAX ofisinde çalışabilirsiniz.
10 / 15
Gayrimenkul danışmanı olmak için araç kullanabilmem ve araç sahibi olmam gerekli midir?
Gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaya ve müşterilerinize hizmet vermeye başladığınızda, araç sahibi olmanız, size çalışmalarınızda büyük kolaylık sağlar. Randevularınıza zamanında yetişebilmek, müşterilerinize yer gösterimlerinde hızlı çözümler üretebilmek müşteri memnuniyeti açısından önemlidir. Bu nedenle araç sahibi olmanız, işinizi kolaylaştıracak önemli bir etkendir.

Ekibimize katılacak gayrimenkul danışmanlarının araç kullanabilmesi, araç sahibi olması veya temin edebilmesi bu sebeplerden dolayı tercihimizdir.
11 / 15
REMAX Premium Gayrimenkul danışmanı olarak vergi mükellefi olmam gerekir mi?
RE/MAX Premium gayrimenkul danışmanları ile karşılıklı imzalanan, RE/MAX gayrimenkul danışmanlığı sözleşmesi ile resmi olarak çalışır ve aramızdaki tüm hizmet bedeli paylaşımlarını resmi olarak faturalar ile yapılır. Bu nedenle gayrimenkul danışmanlarından, resmi olarak fatura kesebilmeleri için, 3 ay içerisinde bir şahış şirketi açarak vergi mükellefi olmalarını ister.
12 / 15
Gayrimenkul danışmanlığı hakkında sık sorulan sorular & merak edilenler
Başvurunuzu tamamlamadan önce RE/MAX Premium gayrimenkul danışmanlığı hakkında aşağıdaki linklerden daha detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz tanıtım sayfamızı ve sık sorulanlar & merak edilenler bölümümüzü de okumanız faydalı olacaktır.

Sık Sorulan Sorular ve Merak Edilenler Bölümü için Buraya Tıklayınız
13 / 15
REMAX Premium Gayrimenkul Danışmanı olmak için nasıl başvururum , süreç nasıl işler ?
İlanımızın tamamını eksiksiz okuyup, değerlendirip, gayrimenkul danışmanı olarak REMAX Premium çatısı altında gayrimenkul danışmanı olmaya karar verdiğinizde, ilanımıza başvurunuzu yapınız. Başvurunuzu doğru değerlendirebilmemiz için, başvurunuz esnasında online olarak size yöneltilecek soruları eksiksiz cevaplamaya özen gösteriniz. Başvurunuz tarafımıza ulaştığında, çok kısa süre içerisinde incelenecek ve olumlu bulunan adaylar telefon ile aranarak ofisimize davet edilecektir ve REMAX kayıt işlemleri yapılarak çalışmaya başlayabileceklerdir.
14 / 15
Başvurusu olumlu değerlendirilen ve REMAX gayrimenkul danışmanlığı kaydı için ofisimize davet edilen adayların işlemleri ve beraberinizde getirilmesi gerekenler nelerdir ?
1- REMAX Türkiye gayrimenkul danışmanlığı sözleşmesi imzalanması (Ofisimizde imzalanacaktır)
2- İkametgah belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir)
3- Temiz adli sicil kaydı (E-devlet üzerinden Kurum: Resmi, Belgenin neden verileceği: Diğer, Belgenin nereye verileceği : REMAX seçenekleri seçilerek alınmalıdır)
4- 2 adet vesikalık fotoğraf
5- REMAX gayrimenkul danışmanlık kaydının sistem üzerinden yapılabilmesi için REMAX Türkiye 1. Yıl aidat ücreti 625 TL, REMAX POWER START başlangıç eğitiminin yapılabilmesi için eğitim ücreti 725 TL. Ödemeler nakit olarak veya kredi kartı ile REMAX Türkiye ağı üzerinden yapılabilmektedir. Bazı kredi kartlarına taksit imkanı da vardır.
6- Kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra artık REMAX’li gayrimenkul danışmanı olacak, eğitimlere katılarak gayrimenkul sektörünün en önde gelen markasında, gayrimenkul danışmanı olarak kariyerinize ve çalışmalarınıza başlamış olacaksınız.
Kendi işinizi kurmak her zaman hayaliniz ise, girişimci ruha sahipseniz, patron baskısı altında çalışmaktan ve her ay sabit düşük gelirden sıkıldıysanız, belli saatler arasında zorunlu olarak değil, kendi çalışma programınızı oluşturarak, zaman ayıramadığınız ailenize, hobilerinize de zaman ayırmak, özgürce kendi işinizi yapmak istiyorsanız, tüm bunları yüksek maliyetlerle markasız bir işletme açarak değil, sektörde Türkiye’nin en önde gelen markası REMAX çatısı altında, tüm gerekli altyapının, bilginin, eğitimin, sistemin size sunulduğu profesyonel modern bir ofiste çok küçük maliyetlerle kariyerinizde atılım yapmak için en doğru adrestesiniz…

Hedefleri yüksek, rakiplerinden her zaman birkaç adım önde olmak isteyen gayrimenkul danışmanları, REMAX Premium’u seçiyor! Siz de gayrimenkul pazarlama sektöründe, başarılı bir gayrimenkul danışmanı olarak ekibimizde yer almak isterseniz başvurunuzu hemen yapınız!
15 / 15
ŞİMDİ BAŞVURUN, EKİBİMİZE KATILIN, BİRLİKTE ÇALIŞALIM, BİRLİKTE KAZANALIM…. ŞİMDİ BAŞVURUNUZU TAMAMLAYIN
Başvurunuzu tamamlamak için bu sayfadaki ilan detaylarının tamamını okuyup, gayrimenkul danışmanlığı hakkında ilanımızda detaylı olarak anlattığımız gerekli tüm bilgiler ışığında REMAX Premium gayrimenkul danışmanı olma ve ekibimize katılma kararınızı verdiğinizde, aşağıdaki başvuru linkine tıklayarak, başvurunuzu sağlıklı değerlendirebilmemiz için size yöneltilen soruları eksiksiz ve doğru olarak yanıtlayarak, başvurunuzu tamamlayınız. Başvurusu olumlu olarak değerlendirilen adaylar, çok kısa sürede ofisimize davet edilerek, REMAX gayrimenkul danışmanlığı sözleşmesi karşılıklı imzalanarak ekibimize katılacaklardır.